Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

Dzień Otwarty w Miejskiej Szkole Podstawowej

Stało się już tradycją, że każdego roku Miejska Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Jedlinie – Zdroju organizuje Dni Otwarte. Dnia 14 marca 2013 roku zaprosiliśmy dzieci pięcio i sześcioletnie wraz z rodzicami  do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. W tym dniu gościliśmy grupy przedszkolne wraz z wychowawcami oraz ich rodzicami.

Maluchy zostały powitane przez Panią Dyrektor Katarzynę Lepis, która rozpoczęła uroczystość inauguracją „Akademii pięciolatka". Najmłodsi wychowankowie oddziałów przedszkolnych wykonali inscenizacje ruchowe do piosenek. Następnie został zaprezentowany krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły – „Janusz Korczak – patronem dziecięcych marzeń".

Po części oficjalnej dzieci pod okiem opiekunów ze starszych klas zwiedzały szkołę. Odwiedziły wszystkie klasy młodsze, gdzie mogły usiąść w szkolnych ławkach i założyć na plecy prawdziwy uczniowski tornister.  Przyjazna i twórcza atmosfera szybko udzieliła się gościom. Wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami zbudowali zamek z wielkich kolorowych klocków, wykonali pracę plastyczną, zadania na tablicy interaktywnej oraz uczestniczyli w zabawach językowych. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zabawach integracyjno-ruchowych z chustą oraz  pokonywały tor przeszkód.

Po męczących, ale jakże atrakcyjnych zajęciach uczestnicy otrzymali słodki upominek.

Impreza  cieszyła się  dużym  zainteresowaniem  ze  strony  najmłodszych  i  rodziców.

 

{gallery}kwiecien_13/2{/gallery}

 

Red: J. Mucha

 

 

 

Dodatkowe informacje