Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

"Akademia Pięciolatka"

Miejska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju

Rok szkolny 2012/2013

Program „Akademia Pięciolatka" powstał z myślą o dzieciach 5-letnich, które od września 2013 r. będą objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły.

Realizację programu uroczyście rozpoczęliśmy 14 marca 2013 r. podczas Dnia Otwartego w szkole. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem rodziców 5-latków.

Kilkoro dzieci zostało zapisanych do „Akademii" już w dniu otwarcia, a podczas trwania programu zapisują się kolejne osoby. Dzieci uczęszczające do „Akademii" poznają nowe środowisko, stopniowo adoptując się w nim, a bogata oferta edukacyjna z naszej strony daje im możliwość ciekawego, interesującego spędzenia czasu. Dzieci chętnie uczestniczą w czwartkowych zajęciach. Bawią się i uczą poprzez różnorodne formy działania, indywidualnie i zespołowo, podczas zajęć: integracyjnych, ruchowych, muzycznych, literackich, plastycznych, matematycznych i innych.

Dzieci poznają zasady społecznego funkcjonowania w grupie rówieśniczej, kształtują postawy samodzielności, odpowiedzialności i obowiązkowości, uczą się sposobów komunikacji, wyrażania własnych emocji, współdziałania z kolegami, nabierają pewności siebie i wiary we własne umiejętności. Dzieci otrzymały „indeks studenta Akademii", w którym mają potwierdzenie swojej obecności i wykonanych zadań w postaci znaczka: „uśmiechnięte słoneczko". Spotkaniom nauczycielek z dziećmi towarzyszy życzliwa, radosna atmosfera, w której dzieci czują się bezpiecznie, zachęcone do pobytu w szkole.

Zapraszamy serdecznie do naszej „Akademii" dzieci pięcioletnie, w każdy czwartek w godz. 14.00 – 15.30.

 

{gallery}kwiecien_13/1{/gallery}

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje