Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

O wartościach korczakowskich...

 „Dzieci! Górne miejcie zamiary!
Dumne miejcie marzenia..."

 

O WARTOŚCIACH KORCZAKOWSKICH...

25 lutego 2013 r. w Miejskiej Szkole Podstawowej w Jedlinie – Zdroju, która rok temu otrzymała zaszczytne imię Janusza Korczaka, odbyło się sympozjum pt. „Wartości korczakowskie w pracy wychowawczej szkoły oraz działalności Samorządu Uczniowskiego".

Spotkanie miało na celu podzielenie się przemyśleniami, doświadczeniami oraz pomysłami na krzewienie idei zawartych w spuściźnie Patrona. Honorowymi gośćmi byli Burmistrz Miasta Jedlina – Zdrój Pan Leszek Orpel oraz Dyrektor Gimnazjum Miejskiego w Jedlinie – Zdroju Pani Barbara Jakacka. W sympozjum wzięli także udział przedstawiciele zaproszonych szkół noszących imię Janusza Korczaka z Sokołowska oraz  z Jugowic.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice z dużym zainteresowaniem wysłuchali referatów i wystąpień uczestników sympozjum. Pani Monika Bisek – Grąz Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły przedstawiła w kontekście wartości korczakowskich zagadnienie kształcenia tożsamości kulturowej dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku. Pani Jolanta Fidler  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sokołowsku wygłosiła referat „Autonomia ucznia na lekcjach w świetle pedagogiki Janusza Korczaka". Sposoby realizowania wartości korczakowskich w procesie wychowawczym  i pracy SU ukazały film o wydarzeniach w Miejskiej Szkole Podstawowej w Jedlinie – Zdroju oraz prezentacja multimedialna przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

Ponadczasowe przesłanie naszego Patrona: prawa dziecka i dialog z nim, odkrywanie radości z poznawania otaczającego świata, realizowanie potrzeby tworzenia, bezinteresowna pomoc innym, zawarte było również w programie artystycznym w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

 

{gallery}marzec_13/1{/gallery}

 

Red.: V. Mikłas
Fot.:  V. Mikłas

Dodatkowe informacje