Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

Uroczystości Niepodległościowe w Jedlinie-Zdroju

99 rocznica odzyskania niepodległości w naszym mieście, rozpoczęła się Mszą Św.  w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Prałat Ryszard Uryga wspólnie z ks. Markiem Nowakiem w Kościele p.w. Trójcy Świętej. Po Nabożeństwie, władze miasta, radni, delegacje stowarzyszeń i związków oraz mieszkańcy udali się pod Miejski Obelisk, przy którym wartę pełnili Żołnierze. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego Przedstawiciele lokalnych instytucji złożyli wiązanki kwiatów oddając hołd poległym.

Głos zabrał Burmistrz Miasta Leszek Orpel. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie słowa wolność i niepodległość. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka z oddziałami Gimnazjum.

Po uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni na wystawę p.t. „Jedlina-Zdrój wczoraj i dziś”, którą można codziennie oglądać codziennie w godz. 12-18  w Hali Spacerowej.

Popołudnie w mieście można było uczcić w restauracjach i kawiarniach, które na ten dzień przygotowały specjalną promocję kulinarną pod hasłem: „Niepodległość uczcić ze smakiem Jedliny”.

 

 

Red. i fot.

Urząd Miasta

 

 

Dodatkowe informacje